З ІСТОРІЇ ВИНИКНЕННЯ ТОРШЕРУ
Торшери вже давно не є предметом розкоші, але, як і раніше, займають своє певне місце в дизайні інтер'єру.

Характерна риса торшерів від інших освітлювальних приладів полягає в тому, що вони мають здатність привертати увагу. І не варто думати, що торшери годяться лише для освітлення житлових приміщень. Стильний витончений торшер буде чудово виглядати в офісі або іншому службовому приміщенні.

Торшер походить від французького torche, тобто факел. До речі, гарний торшер дійсно може виглядати на рівні з справжнім вогнем, тільки при цьому він буде виглядати набагато витонченіше і оригінальніше. Смолоскипи можна вважати родоначальниками сучасних світильників бра, так як спочатку вони кріпилися на стінах приміщень, які висвітлювали. Потім для факелів придумали спеціальні стійки, які вже кріпилися на підлогу.

Ці стійки використовувалися до 17 століття, і лише потім почали вдосконалюватися. Ось так і з'явилися перші торшери. Правда, вони були зовсім не електричними. Підставка виготовлялася, найчастіше, дерев'яна, а світло видавали свічки або масляні лампи. Висота такого освітлювального приладу могла сягати півтора метрів.

В кінці 17 століття такі освітлювальні прилади з'явилися і в Росії / Україні, їх привезли з Німеччини. Довгий час це була прерогатива лише багатих і знатних людей. І це не було простим джерелом світла - торшери стали справжніми шедеврами. Їх виготовленням займалися відомі архітектори. Вони надавали торшерам форму ваз, колон і т.д. Матеріалом стало бути не тільки дерево, але кришталь, бронза та інші дорогі матеріали.