СТИЛІ ІНТЕР`ЄРІВ
Тут ви можете ознайомитися з усіма існуючими стилями в інтер'єрі.
АВАНГАРД: СТИЛЬОВЕ НОВАТОРСТВО
Авангардний стиль перейшов в інтер'єри з мистецтва, на початку 20 століття. Це новаторський напрямок має на увазі застосування найсучасніших матеріалів і побутової техніки, незвичайні меблі і вміле використання кольорової палітри для стилізації приміщень.
Контраст в оформленні стін, вікна і дверні прорізи незвичайної форми, підсвічені ніші і меблі за індивідуальним проектом - це лише мала дещиця цікавих деталей, які характеризують цей незвичайний стиль. Подобається багато кольорова палітра, оригінальний декор і нетривіальні поєднання? - тоді цей стиль Вас зацікавить!
АНГЛІЙСЬКИЙ СТИЛЬ: РЕСПЕКТАБЕЛЬНА СТРИМАННІСТЬ
Відтворити обстановку, в якій жили Шерлок Холмс, Бернард Шоу і Лоуренс Олів'є, зовсім нескладно. Англійський стиль підійде і великому домоволодінню, і звичайній квартирі. Головне, дотримати основні принципи: консерватизм, елегантність. Слід пам'ятати, що стиль формувався досить давно, а тому предмети старовини - злегка пошарпаний килим, дзеркало в бронзовій рамі або картина - підкреслять його витоки. Якщо мова про будинок, то вітається хол, не обійтися і без каміна, справжнього чи штучного. Ще один важливий атрибут - бібліотека. Вибираючи між модними і натуральними матеріалами, перевагу віддайте дереву та каменю. Паркет, однак, допустимо замінити плиткою «під деревину», а стіни обклеїти шпалерами в непомітну смужку, пофарбувати в палевий, молочний, шафрановий кольор або ж обшити панелями. Англійський стиль любить меблі: дивани-Честерфілд, секретер, плетені крісла, комоди, письмовий стіл і столик для чаю, буфет, підлоговий годинник і інші старомодні предмети. У люстри- роль допоміжна, освітлювальні функції, головним чином, виконують двох-ріжкові бра, торшери та настільні лампи. Текстилю за традицією багато: це і солідні килими, і важкі гардини, і довгі, в підлогу скатертини, і, звичайно ж, пледи. Знайдеться в будинку місце дрібничок: сімейних реліквій, скринькам, курильних трубок, сувенірів, як ніби привезеним з колоній. Англійський будинок не терпить порожніх полиць і стільниць: на будь-якій горизонтальній площині повинні красуватися милі серцю речі.
АНТИЧНИЙ СТИЛЬ: ЗАЗДРІСТЬ БОГІВ
Стародавня Еллада і Римська імперія - це культ краси, розмах і могутність. Тому житло в античному стилі виглядає парадно і велично. Такому інтер'єру потрібен простір, адже головне завдання - створити всередині атріум, а значить, не обійтися без колонад і склепіння. Доричні, іонічні, коринфські колони (а точніше, їх імітація) можуть обрамляти двері, дзеркала, височіти біля ліжка. Стіни античного будинку прикрашають барельєфами, влаштовують ніші, в яких виставляють вази або статуї. Поверхні покривають штукатуркою або фарбою насичених відтінків синього, зеленого і золотого в поєднанні з білим; в передпокої, ванній і на кухні використовують плитку «під мармур». Ідеальна стеля - у вигляді купола, розписна, прикрашена ліпниною; підлоги гладкі, поліровані. Меблі в будинку стилю антик дерев'яна: трапецієподібні столи, стільці на характерних вигнутих ніжках, лавки, лежанки, тумби, скриньки з мозаїчними вставками. Світло розсіяне (доцільні лампи у вигляді факелів), вікна драпірують римськими шторами, деталі - різна антична символіка: амфори, фігурки грифонів і сфінксів, статуетки міфічних героїв.
АМПІР: ІМПЕРАТОРСЬКИЙ МАСШТАБ
Ще цей стиль називають палацовим. Увійшовши в моду при Наполеоні, він уособлював перемогу і тріумф. Честолюбний, гордовитий і пишний, такий його «почерк» у дизайні. Риси інтер'єру ампір - розписна стеля і мереживна підлога, статусні меблі, розставлені по особливому, палацовому етикету, великі дзеркала, прикраси у вигляді предметів військової слави (щити, лаврові вінки, обладунки, мечі, шпаги). Допустимі матеріали - благородне дерево, шліфована плитка, дорогі, важкі тканини. Під забороною пластик, необроблений камінь, паперові шпалери. Стелі високі, з розписом та медальйонами, стіни покриті ліпниною. На карнизах фігурки давньогрецької Ніки та римської Вікторії, луки і стріли, восьмикінечні зірки, герби і елементи геральдики. Царюють білий, золотий, аметистовий або ж сапфіровий кольора. Меблі з дерева однієї породи, монументальна, з величними контурами. Обов'язкові круглий столик, з інкрустацією опори, скляні шафи-вітрини з порцеляною, ексклюзивні музичні інструменти, доречні копії античних артефактів. З текстилю допустимі тільки килими, гобелени і доріжки пурпурного або винного відтінку, оббивка меблів, штори і портьєри в тон. Освітлення забезпечують величезні люстри і лампи, стилізовані під старовинні світильники. Специфіка - великі портрети предків і домочадців в костюмах, які підходять до епохи.
АРАБСЬКИЙ СТИЛЬ: РОЗКІШ СХОДУ
Арабський стиль дозволить створити вдома комфортну і багату обстановку. Витончені геометричні візерунки, лінії і складні орнаменти використовуються повсюдно, що надає приміщенням особливу естетику. Стилю властиві багате освітлення і колірна палітра. Меблі, переважно, з темного дерева, прикрашена різьбленням. Обов'язково присутні тумби, підставки для ніг, оттоманка, низький диван і столик, ліжко під балдахіном. Арабський стиль припускає якесь усамітнення, тому йому не властиві модні європейські відкриті планування.
АРТ-ДЕКО (АР-ДЕКО): КВІНТЕСЕНЦІЯ РОЗКОШІ
Богемность і претензійність - так, в двох словах, можна описати цей стиль, розпустилася, немов квітка на руїнах Першої світової війни. Жага задоволень і цікавість до новинок прогресу - ось його орієнтири. Базові якості інтер'єру арт-деко - багаторівневі стелі, геометричні візерунки, вкраплення з рідкісної сировини (слонова кістка, крокодиляча шкіра, шкура зебри на підлозі), лаковані, глянцеві меблі, контрастна палітра, дзеркала в формі променистого сонця, дорогі тканини і велика кількість світильників. Арт-деко склався в епоху індустріалізації, тому не байдужий до алюмінію і хрому, скла і нержавіючої сталі. Для покриття підлоги використовують і паркетну дошку, і керамічну плитку, стіни фарбують в яскраві кольори або обклеюють шпалерами з вираженим геометричним орнаментом. Стеля може бути білою з золотими бордюрами або ж темним, з підсвічуванням, що додасть приміщенню клубності. Декорують будинок вінтажними постерами, роботами авангардистів, ретро-статуетками і дорогими дрібничками, привезеними з подорожей.
АРТ-НУВО (АР-НУВО): РОЗКІШНА ВИТОНЧЕННІСТЬ
Якщо вас захоплюють екзотичні пейзажі Гогена і чаклунські портрети Врубеля, важкі красуні Альфонса Мухи та поточні, як струмені водоспаду лінії будівель Гауді, значить, ви шанувальник м'якої естетики Арт-нуво. Плавно вигнуті, химерні лінії - основний принцип цього стилю. Дверей і вікон, шаф і камінів надають арочну форму, а флористичний орнамент прикрашає стіни, перила, меблі і штори є обов'язковою умовою. Арт-нуво - прийом настільки живописний, що, по суті, не вимагає безлічі сторонніх деталей. Такий інтер'єр буде особливо цікавий людям неординарним, впевненим в собі і володіє бездоганним смаком.
АФРИКАНСЬКИЙ СТИЛЬ: ВСІ ФАРБИ САВАНИ
Як відомо, чорний материк - прабатьківщина людини. Повинно бути, тому африканський інтер'єр популярний далеко за межами жаркого континенту. Створити «маленьку Африку» під силу кожному. Головне - не переборщити з аксесуарами, які можуть перетворити житлове приміщення в філію етнографічного музею. Динаміка, експресія, кричущий колорит, ось три кити, на яких тримається ідея африканського стилю. Стіни фарбують у відтінки глини і піску, випаленого грунту, сухої трави, густих джунглів; сміливо додають ебонітовий (це можуть полки), плями червоного, золотого, бурштинового кольору. Можна намалювати фігурки тварин з легендарної африканської п'ятірки (слон, носоріг, лев, леопард і буйвол), розфарбувати стіни «під шкуру» гіпопотама або крокодила, надати їм візерунок растріскавшейся землі. Меблі нарочито примітивні, ваговиті, можливо зі строкатим розписом. Для оббивки використовують тканини з «хижими» принтами, а прикрашають приміщення африканськими масками, дерев'яними стравами, фігурками жирафів і антилоп. Світильники - настінні, з ефектом живого вогню. Підвісні полки на канатах, бамбукові завіси, ротангове крісло і пара циновок доповнять африканську фантазію.
БАРОККО: БЛИСКОТІННЯ ЕПОХИ
У перекладі з італійського слово «бароко» означає «химерний». Увійшовши в фавор при самому навіженому королі Людовику XIV, цей стиль не поспішає йти до кінця життя. Бароковим інтер'єрам притаманні театральна пихатість, зігнутість ліній, гра тіней, значимість предметів, велика кількість дзеркал і килимів. Стелю прикрашають фресками і ліпниною, стіни покривають панелями з червоного, палісандрового дерева або гобеленами. Табу - натуральна і, тим більше, штучна шкіра, бюджетні та сучасні оздоблювальні засоби. Характерні кольори для стін - карамельний, кавовий, гірчичний, бордовий. Стиль заточений під вельмож, тому серед предметів меблів панують крісла, дивани і ліжка. Корпулентні, помпезні, з дорогою, світлих тонів драпіруванням, ніжками-лапами, вони займають самі почесні місця. Текстилю багато: це не тільки штори і портьєри з ламбрекенами, але ще і балдахіни, прикрашені воланами і бантами. Забарвлення тканин нагадує дорогоцінні метали і камені - золото, рубін, смарагд. Люстри з кришталю перегукуються з настінними світильниками і торшерами на різьблених жердинах. Декор створюють картини маститих художників, сервізи в скляних шафах, бюсти античних мислителів, вази з позолотою.
БАУХАУЗ: КУЛЬТ ФУНКЦІОНАЛЬНОСТІ
Сформувавшись на початку ХХ століття, цей напрямок дизайну став правилом для тих, хто вважав інтер'єрну розкіш буржуазним пережитком, вульгарністю і мішурою. Баухаузу властиві практичність і універсальність, прості, прямокутні форми, сучасні матеріали і машинні технології, мінімум декоративних елементів. Інтер'єр передбачає зонування і різну інтенсивність освітлення для різних куточків житла. Ресурси стилю - метал, пластик, скло, в меншій мірі деревина і шкіра. Стіни штукатурять або обклеюють шпалерами з непримітним геометричним візерунком. В якості покриття на підлогу підійдуть лінолеум, плитка, ламінат. Стеля обов'язково багаторівнева (власне, стеля різної висоти - ноу-хау розробників цього стилю). Меблі - ергономічні, довговічні і доступні будь-якому . Це, зокрема, вбудовані шафи, крісла без ручок, стільці з гнутих трубок, столи-трансформери. Колірний діапазон - нейтральний з яскравими акцентами (наприклад, бежевий і зелений або сірий і червоний). Роль прикрас беруть на себе зразки сучасної побутової техніки.
БІДЕРМЕЙЄР: ЧАРІВНІСТЬ БУРЖУАЗІЇ
У стиля німецьке коріння. Виникнувши в відповідь на заколоти і страйки ХIХ століття, він символізував прагнення середнього класу до стабільності і спокою. Зберігаючи мотиви розкішних історичних стилів, бидермейер їх спростив, перетворивши палацові якості в домашні і навіть відчасті міщанські. Житлу в стилі бідермейер властиві цілісність, пропорційність, геометрична простота і природний колір. Його реквізити - біла піч, невеликі серванти з посудом, настінні або підлогові годинники, вишивки, музичні шкатулки, фігурки пастушок, інші сентиментальні дрібниці. Стіни оформляють шпалерами теплих тонів з дрібним малюнком або обшивають дерев'яними панелями; підлогу покривають паркетом або ламінатом. Меблі зазвичай зі світлого дерева, з плавними спинками і підлокітниками, гнутими ніжками, з рослинним орнаментом. Домінують великі круглі столи, кутові шафки, бюро і трюмо ...
БІОНІКА: ПРОГРЕСИВНА СТИЛІЗАЦІЯ
Біоніка вельми своєрідний стиль в архітектурі і дизайні інтер'єрів. Його суть полягає в тісному зв'язку природи і нових технологічних досягнень. Біонічний дизайн в інтер'єрах є найбільш прогресивним, і одночасно природним і близьким до природи напрямком. Його характеризують: переважно світла колірна гамма, нестандартні прийоми зонування, структурна будова, оформлення за принципом модульних конструкцій. Такий неабиякий і сучасний стиль, будь-яке приміщення зробить унікальним, оригінальним, функціонально продуманим і максимально комфортним.
БОХО: СТРОКАТА ВОЛЯ
Останнім часом він сміливо ступив з вуличної моди в оселю. Розкутий, химерний ... Бохо-шик - знахідка для творчих особистостей, для тих, кому неприємні одноманітність і буденність. Йому властиві барвистість, еклектичність, велика кількість текстилю і предметів хенд-мейд. Стіни можна обклеїти або пофарбувати, керуючись власним смаком і гаманцем. Пол - дерево або плитка. Бохо створений для вінтажних меблів, проте і сучасні дивани, крісла з лози, стільці з кованими спинками прекрасно з ним порозуміються. Клаптеві килимки, доріжки, пледи грубої в'язки, покривала і накидки в стилі печворк - родзинка стилю. Подушечки-думки, валики і ковдри виглядають, як предмети сучасного абстрактного мистецтва: їх можна розглядати, немов картини. Плафони ламп бажано розписати вручну, а на стіни наклеїти малюнки дітей, розставити на полицях вироби, адже бохо це жанр, в якому кожен сам собі художник.
БРУТАЛІЗМУ (НЕОБРУТАЛІЗМ): СУПЕРЕЧЛИВО, АЛЕ ЧЕСНО
Слоган цього стилю - логічність і напористість. Характерні деталі - декоративні стельові балки, цегляна кладка, бетонні та кам'яні, непокриті поверхні і труби. На підлозі допустимо килимове покриття, проте колір його не повинен вибиватися з цементно-кам'яної гами. Колірна палітра - стримана. Предмети меблів масивні, брутальні на вигляд.
ВЕНЕЦІАНСЬКИЙ СТИЛЬ: В ГОСТЯХ У ДОЖА
Він прибулець з епохи Ренесансу. З часу, коли художники, скульптори та архітектори намагалися перевершити один одного, створюючи справжні шедеври. Особливості стилю - кручені колони, мармур (або його імітація) на підлозі, складна гамма відтінків, об'ємний декор, золотисті та сріблясті елементи, венеціанські дзеркала, мереживо ковані, килими. Стіни покривають венеціанською штукатуркою, застосовують шовкографію або барочну розпис. Підлоги допустимо покрити керамічною плиткою «під мармур». У ванній обов'язково мозаїка. Меблі дерев'яні, світлого кольору, значна і стійка, з віртуозною обробкою. На час і місця книжкові шафи, старовинні карти та глобуси. В оббивці панують оксамит, шовк і гобелени. Стіни прикрашають копії відомих італійських живописців, а камінну полицю - канделябри, венеціанські маски, вази з муранського скла.
ВЕРСАЛЬ: КАПРИЗ МОНАРХІВ
Він поєднує пишномовність, властиву королівським покоям, з гідністю, властивим королям. Грунтується версальський стиль на тезах бароко. А його індивідуальна риса - унікальність кожного предмета обстановки. Все, від крісла до супової ложки, має бути з власною історією. На жаль, версальський стиль не відтворити, накупивши предмети меблів та інше в найближчому супермаркеті. Базові кольори - перлинно-сірий, золотий, бірюзовий, бузковий. Стіни покривають матовою фарбою, декоративною штукатуркою, підлоги оформляють паркетною дошкою або художнім ламінатом, який імітує цінну деревину і називається «версаль». Неодмінні аксесуари в подібному житлі - вольтерівське крісло, софа і секретер. Надати вітальні вид салону можна, якщо вибрати меблі із закругленими краями і задрапірувати стіни напівпрозорими тканинами. Декорувати «версальську» вітальню краще не дуже рясно: для цієї мети підійдуть вази і статуетки зі слонової кістки, онікса, кришталю або ж породистого дерева.
ВІКТОРІАНСЬКИЙ СТИЛЬ: БЛАГОРОДНА ПИШНОТА
У роки королеви Вікторії, Британія перетворилася в багатющу імперію. Підйом промисловості, нові залізниці і морські маршрути, подорожі в колонії - все знайшло відображення в дизайні інтер'єру того часу. Вікторіанський стиль - синтез пропорцій класики, елементів готики, бароко і східної, колоніальної екзотики. Скажімо, бібліотеку прикрашають на готичний лад, вітальню оформляють в індійському або китайському стилі, а в спальні панує рококо. Стіни можна обклеїти шпалерами з тисненням, абрисами квітів і птахів, або тканинними шпалерами з розписом з дубових, папоротевих листя. Непогана думка - панелі з матового дерева. Для підлоги краще паркет або ж плитка з «дерев'яної» текстури. Вітальню обставляють антикварними меблями, один з кутів роблять «зеленим», розташувавши в ньому діжки з кімнатною флорою. Центральний предмет - камін з кованими гратами; не уявити вікторіанський будинок і без високих дзеркал в ефектних багетах, письмового столу з підставками для олівців, без крісел і чайного столика. Кольорове рішення - відтінки бурого, вишневий з фрагментами зеленого, лавандового, мигдалевого відтінків.
ВИНТАЖ: КВАРТИРА В СТИЛІ БЛЮЗ
Цим словом - vintage - французи називають раритетні вина, випущені в найвдаліші, врожайні роки. А в дизайні інтер'єрів, вінтаж - обстановка минулого, як правило, кінця ХIX - початку XX століття. Втім, ніякими межами стиль не обмежений: за бажанням, можна відтворити і образ житла 40-х років, і 60-х, і 80-х ... Адже вінтаж - інструмент, що дозволяє людині вибрати власний час. Його помітні штрихи - природні матеріали (дерево, кераміка, кування), наліт старовини на предметах, чорно-білі фото, речі «з горища» (старі платівки, книги в потертих палітурках, ляльки, якими, можливо, грали наші бабусі), а також живі квіти. Вінтаж не пред'являє жорстких вимог до матеріалів обробки. Так, він не сприймає ультранових технологій, однак і не просить дорогої деревини та натурального каменю. Оскільки стиль декоративний, багатий подробицями, стіни краще обклеїти світлими, нейтральними шпалерами або пофарбувати. А стать не гріх застелити ковроліном. Освітлення повинне бути домашнім, розсіяним, для чого використовують старі торшери, лампи під «капелюхами», бра. З меблів рекомендуються крісло-качалка, ліжко з високим узголів'ям, стовпчиками, шишечками, комод. Кухню можна прикрасити коробочками для спецій, розписаними в техніці декупаж, в передпокої повісити плакат, виявлений в старій скрині, а з облізлій швейної машинки спорудити симпатичний столик. Вінтаж легко урізноманітнити деталями інших, споріднених стилів - від арт-деко до кантрі.
СХІДНИЙ СТИЛЬ: ЯСКРАВИЙ І САМОБУТНІЙ
Східний стиль об'єднує інтер'єри багатьох країн Азії і Північної Африки, які багато в чому відрізняються один від одного. Оформити своє житло із застосуванням такого незвичайного дизайну прагнуть в основному ті, хто втомився від убогості мінімалізму, хто бажає оточити себе азіатської розкішшю і підкреслити свій високий статус, а також люди, закохані в культуру Сходу.
ГЖЕЛЬ: ВОЛОШКА І РОМАШКА
Одне з популярних, самобутніх напрямків етностіля. Його центральна фішка - акцент на білому і на синьому кольорах, гладкість, «Порцеляновий» текстур, предмети і деталі російського побуту. Зовсім не обов'язково, щоб весь будинок був поцяткований типовими для гжелі синьо-білими візерунками. Застосувати цю техніку розпису можна і потрібно дозовано: більше - на кухні, адже починається гжель на посуді, в вітальні обмежиться чохлами на кріслах, шторами біло-кобальтового забарвлення, розташувати в кутку підлогову гжельский вазу. Відмінний варіант - камін у вигляді російської печі, покритий білими з блакиттю кахлями, а в спальні - лляне, біло-синю білизну. Кольори стін - білі, блакитні, попелясті, прохолодні. А можна дерев'яні, «під хатинку». Підлоги також дерев'яні або викладені блискучою керамічною плиткою. Антураж доповнять люстри і світильники з кованими ланцюгами і кільцями, керамічні фігурки, мереживні подушечки. Сила цього дизайну, перш за все, в кольорі: дует білого і синього втішає, заспокоює, а народний орнамент - культурний код.
ГЕОРГІАНСЬКИЙ СТИЛЬ: АПЛОМБ І ПРЕСТИЖ
Проявившись в роки короля Георга, коли класицизм не поспішав здавати позицій, хоч його тиснув рококо, цей стиль протримався набагато довше, ніж монарх, що дав йому ім'я. Пуританство класичних ліній і буйство рококо - альянс ризикований, але несподівано ефектний. Особливості георгіанському інтер'єру - традиційний камін, наявність червоного дерева, ліпнини, прикраси з кольорового скла. Стіни в такому будинку, як і наказано класичними нормами, ділили на три частини: цокольну обшивали дерев'яними панелями, середину покривали тканиною або шпалерами, а верхню прикрашали фризом і карнизами. Паркетні підлоги до блиску натирали воском або покривали лаком. Для більшого затишку використовували килими, доставлені з колоній. Меблі в такому житлі полягають в єдиному гарнітурі, всі предмети грунтовні, практичні, але не позбавлені чарівності. З тканин віддавали перевагу оксамиту, дамаста, гобеленам. Спочатку будинок висвітлювався ліхтарями і свічками, тому місцеве, додаткове освітлення грає в ньому першу скрипку. Обов'язковими елементами вважалися картини, посуд з найтоншого китайського фарфору, привезені з Піднебесного віяла, срібні табакерки. Георгіанську обстановку сьогодні можна відтворити, якщо житло досить просторе. Шпалери з «позолоченим» бордюром, паркет, вініл «під мармур», важкі меблі уздовж стін, штори, лампи у формі свічок, великі дзеркала ... А також приглушений, похмурий колір - сірий, спаржевий, оливковий - воскресять трохи манірний, але благородний георгіанське століття.
ГОТИЧНИЙ СТИЛЬ: ПІДНЕСЕНА МІСТИКА
Складно повірити, що слово «готика» колись було лайливим глузуванням. Так освічені венеціанці, флорентійці і римляни епохи Відродження називали грубувату середньовічну культуру. Страхітливо-величний, загадковий, релігійний - така, якщо коротко, характеристика готичного стилю. Готика в житло - це камінь, деревина дуба, сосни або кедра, мозаїчні підлоги, гвинтові сходи, вітражні вікна, бронзова або кована фурнітура, високі буфети, столи з великою кількістю висувних і потаємних ящиків, скрині, обтягнуті шкірою. Кольори - густо-коричневі, кармін, концентрований синій або жовтий. Стелі в такий обителі високі, нерідко з балками (або їх муляжем), покритими різьбленням. Прорізи дверей і вікон арочні, загострені догори. Стіни оформляють декоративним каменем, покривають дубовими панелями, килимами-гобеленами. Підлогу вистилають плиткою у вигляді мозаїки. Освітлення розсіяне, нерідко приховане його джерела ховають за вітражними вставками. Спинки стільців, узголів'я ліжок теж високі, що нагадують контурами вежі. Скрині при потребі служать столами або лавками. Всі меблі - з похмурою, темної деревини. У спальні до місця шкури і хутряні накидки. Декорують приміщення статуетками з дерева, срібла і каменю, лицарськими кубками та латами.
ГРАНЖ: ШИКАРНИЙ ОБШАРПАНЕЦЬ
Цей стиль - втеча з міського мурашника на сільські простори, з пафосних апартаментів в зручні «гнізда». Початок йому поклали французькі багатії: втомившись від світського життя, вони все частіше селилися в глушині, в будинках затишних, але з лаконічною обстановкою. Союз достатку і простоти популярний і сьогодні. Створити гранж на парі квадратних метрів навряд чи вийде. Цей стиль - господар просторих приміщень, пронизаних сонячним світлом. Стіни такого житла часто залишають «оголеними», декорують цегляною кладкою або обшивають натуральної дошкою. На стелі залишають для огляду недбало відшліфовані балки різної товщини. Та ж щирість, кустарні помітна на підлозі: дошки, камінь, плити. Загалом, у кімнати-гранж такий вигляд, наче вчора тут припадали пилом мішки з зерном або ж винні бочки. Тканини вибирають натуральні, невигадливі. Зате меблі - елегантні, плавних форм і шанованих брендів. Шаф і сервантів воліють стелажі, монументальним столів - розсувні і тумби. Декоративні акценти розставляють за допомогою вибіленого дерева, штучних потертостей, патини на рамках для дзеркал, кованих деталей і примітивних фігурок тварин. А пара клаптевих подушок, строкатий плед, кинутий в крісло, і ретро-плакат на стіні стануть яскравими, заключними мазками.
ГРЕЦЬКИЙ СТИЛЬ: СПІВУЧА ПОЕМА
Величаво, але помірно, виразно, але просто. Чи це можливо? - Так, якщо мова про грецький стиль! Колір - білий, волошковий, зелений, лимонний, горіховий. Стелі в подібному будинку високі, нерідко з квадратним або ж круглим вікном, з плінтусом у вигляді меандрового стрічки або з ліпнини, з колонами-підпорами. Стіни оздоблені штукатуркою під мармурову, вживану кладку. Якщо штукатурка здається вам нудним варіантом, стіни можна прикрасити розписом - на міфологічну тему або тему олімпійських ігор. Прорізи стилізують під арки, додають пілястри, багети. Пол покривають неглазуровані кахлем, схожим на гальку, пісок або черепашки, декорують овечими шкурами, в'язаними доріжками або ремісничими килимками. З меблів є обов'язковими лавки на вигнутих ніжках, шафи зі світлого дерева, невисокі стільці з кованими фрагментами. Кухонний стіл - великий, гостинна, простецький на вигляд. З прикрас можна порадити амфори, лекіфи, настінні світильники, статуетки кентаврів і німф.
ЄГИПЕТСЬКИЙ СТИЛЬ: ВЕЛИКА СПАДЩИНА
Зачаровує змішання простоти і буденності з багатством і розкішшю, повсюдне використання символічного декору і особлива геометрія візерунків, впізнавана як знавцем, так і обивателем - ось коротка характеристика єгипетського стилю в інтер'єрі. Кольорове оформлення складають насичені природні кольори: помаранчевий, жовтий, пісочний, бежевий, колір слонової кістки, синій, світло-зелений, червоний і золотий. Для оформлення житла використовуються тільки натуральні оздоблювальні матеріали. Меблі в єгипетському стилі, як правило, масивна, стійка і зручна. Ніжки в формі звіриних лап, скрині і комоди, розписані або прикрашені позолотою, зі вставками зі слонової кістки, столи і тумби зі скляною стільницею - все це притаманне єгипетському стилю. Важливим атрибутом є текстиль. Штор, подушок, килимків та інших виробів притаманні чіткі форми, доповнені красою кольору і оригінальністю єгипетських візерунків.
ІНДІЙСЬКИЙ СТИЛЬ: ВИШУКАНИЙ І ЯСКРАВИЙ
Індійський стиль в інтер'єрі це тісне переплетіння простоти і функціональності з розкішшю і вишуканістю. У цьому стилі частіше оформляють просторі кімнати, що дає волю в реалізації найсміливіших ідей. Кольори в оформленні яскраві, насичені, екзотичні. Теплі відтінки з легкістю розбавляються холодними, що візуально надають простір і глибину. Меблі приземкуваті, функціональні і елегантні, прикрашається різьбленими орнаментами і куванням. Велика увага приділяється текстильному оформленню інтер'єру. Тканинами різних фактур декорують стіни, стелі, балдахіни.
ІНДУСТРІАЛЬНИЙ СТИЛЬ: ГОЛА ПРАВДА
Він для тих, хто любить ритми міста і цінує кожну хвилину. Індустріальний стиль (індастріал) - це велика площа, обробка з простих і сучасних матеріалів, функціональні меблі і мінімум подробиць. Поширені засоби - метал, бетон і застаріле дерево. Стіни штукатурять, на підлозі допустима плитка. А замість штор краще прикріпити рольставні. Меблями можуть бути найнесподіваніші предмети: винні ящики, складені у вигляді столу, лабораторні стелажі в якості буфетів, драбини замість полиць. Особливий шик - знайти застосування речам не тільки непотрібним, але зламаним: з давнього мотора спорудити підпірку під стільницю, автомобільний диск перетворити в сидінні табуретки. У справу йдуть навіть старі дорожні знаки, які кріплять на стіни. Відповідна для стилю палітра - сірі, білий, коричневий тони. Додаткові - яєчно-жовтий, зелений, сливовий.
ІТАЛІЙСЬКИЙ СТИЛЬ: ПРОСТИЙ, АЛЕ ВИШУКАНИЙ
Ключовими рисами інтер'єру в італійському стилі можна назвати історичні мотиви, пов'язані з цією країною - родинність і легкість. Інтер'єр оформлений в італійському стилі, як правило, відрізняється простотою і вишуканістю. А однією з найважливіших особливостей даної стилістики є застосування в обробці натуральних матеріалів, які підкреслюють єднання з природою. Такий інтер'єр також виділяється своїми фокусними точками. Наприклад, у ванній кімнаті буде цілком доречно повісити керамічне мозаїчне панно, на якому зображені виноградна долина або блакитна гавань, дзеркало, виконане під старовину, окантоване пишним позолоченим багетом. У вітальню прикрасить багатоярусна люстра з муранського скла або настінна гравюра, які будуть відразу привертати до себе увагу ваших гостей і стануть ключовим елементом дизайну. У спальній кімнаті центральної деталлю можна зробити раритетну шафу з книгами, виготовлений із застосуванням фурнітури, яка інкрустована дорогоцінними металами і являє собою частину реліквії вашої родини. Фантазія і знання деяких історичних особливостей Італії допоможуть вам зробити правильний вибір!
СТИЛЬ КАНТРІ: ДУША НАВСТІЖ
Що таке домашня, затишна обстановка? Найчастіше, у неї сільське коріння. Надаючи сучасному житлу сільський колорит, ми відтворюємо безтурботну ауру дитинства. У такому будинку легко виліковуються душевні рани, а стреси не залишають глибоких слідів. Кантрі-стиль багатонаціональний і різноманітний. Адже в кожній країні свої села і звичаї. Зупинимося на загальних ознаках. Кричущих фарб і розмаїтості слід уникати. Уникають також ультрасучасні матеріали, оргскло і пластик. З меблів варто придбати не тільки дивани, стіл і стільці, але лавки, скрині, комоди. Не забудьте про лампах під візерунчастими тканинними ковпаками. Прикрашаючи кухню, використовують типовий сільський посуд: глиняні глечики, самовари, дерев'яні ложки. Зелене світло, чавунне, мідне начиння. Текстилю велика різноманітність: столи покривають скатертинами з вишивкою, стільці накидками, домотканими килимками, а полки в буфеті серветками. Органічно впишуться в «бабусин будинок» овечі шкури, циновки, постілки з клаптів. Чи не чужими виявляться в ньому і діжка з фікусом, і горщики з геранню, а також інші улюблені квіти.
КИТАЙСЬКИЙ СТИЛЬ: БЛИСК ПІДНЕБЕСНОЇ
Оповита таємницями, що вабить східна культура - вічний для нас об'єкт цікавості. У відповідь на цей інтерес і з'явився китайський інтер'єрний стиль. Пристрій будинку «мейд ін Чайна» - ціле мистецтво. У ньому не буває нічого випадкового, «просто так» і нічого непотрібного. Таємний зміст китайської обстановки - створити атмосферу філософського, незворушного спокою. Важливі предмети в інтер'єрі - ширма з тонко намальованим пейзажем, приземкувата, дерев'яна, ретельно отлакірованної меблі, різьблені, з фанери прикраси, легкі, бамбукові перегородки. Стіни можна обштукатурити або обклеїти паперовими шпалерами, винайденими, до речі, в Китаї. Через брак бамбука підлоги покривають темними дошками, підійде і ціновочний ковролін. Стелі в китайських оселях світлі і багаторівневі, декоровані деревом і оснащені підсвічуванням. Самий шанований в країні - колір кіноварі, який обіцяє удачу. Червоним може бути килим, стіни та навіть меблі. Не слід відбивати охоту, однак, коричневий, винний, мигдальний. З аксесуарів на найпочесніших місцях - підлогові вази, чайні сервізи, віяла з кістки або рисової соломки, бронзові фігурки драконів, карликові дерева в горщиках.
КІТЧ: ГАРМОНІЯ НАВПАКИ
Пронизливо-яскравий, безглуздий, абсурдний, кітч для тих, у кого на все є свій погляд, своя оцінка і критерії. Бунтарі і нігілісти відчувають себе в подібному інтер'єрі, немов риба у воді. Коли він виник на арені, точно сказати неможливо. Очевидно, кітч існував завжди, адже сенс слова - поганий смак. Однак, за справу взялися дизайнери, перетворивши несмак в іронію, в насмішку над масової модою. Власне, в цьому і криється завдання кітчевого стилю. Чи під силу вона тільки тим, чиє почуття міри так само гостро, як почуття гумору. У кітчу немає певних правил. Єдине побажання - не перетворювати в мальовничий бедлам всю площу, а обмежитися одним лише приміщенням. Особливі риси: дикі поєднання (припустимо, оксамитова штора і пластиковий стілець), штучні квіти, пупсики, демонстративна дисгармонія, присутність «культових» для обивателя речей - килимка з оленями, незграбних репродукцій, листівок з підморгує красунями або шкатулки з черепашок.
КЛАСИЧНИЙ СТИЛЬ: ВІЧНІ КАНОНИ
По суті, це ціле поважне сімейство старих і навіть стародавніх, перевірених часом стилів. До подібних, вічним зразкам ставляться античні, все історичні, а також національні стилістики. Загальні властивості - натуральні будматеріали, правильна геометрія, симетричність, композиційні, зв'язаність між собою всіх предметів меблів і декору, кілька джерел світла, національний відбиток. Класика сьогодні - колони, пілястри, ліпнина, арочні конструкції, камін з порталом, ліричні, пастельні тони, досить багато текстилю, картини на стінах, підлоговий годинник, статуетки та недешеві вази.
КЛАССИЦИЗМ: ДУХ РЕЗИДЕНЦІЇ
З'явився він у Франції, коли виникла потреба в будівництві і обробці нових імператорських апартаментів. Як і личить палацовому стилю, класицизм спирається на зразки античного зодчества, ясні, геометричні форми, симетрію і врівноваженість композиції. Стиль благоволить до шикарних матеріалів - рідкісного каменя, цінних порід дерева, атласу, оксамиту, шовку. Підлоги покривають складальним, мозаїчним паркетом, стіни обтягують тканинами, прикрашають декоративною штукатуркою, що не забороняються сьогодні і шпалери - з найтоншого, натурального волокна. Стелі високі, оснащені плафонами і ліпними карнизами. Як правило, їх підтримують колони і напівколони. Колористика - радісні, ніжні кольори: емалево-блакитний, перламутрово-рожевий, ванільний, ліловий. Оббивка і штори більш приглушеного кольору. Люстри і світильники якщо не кришталеві, то з тонкого, дорогоцінного скла. Меблі фасонні, витончені, проте не особливо вигадлива: секретер з кубічним корпусом, крісла з позолотою і лампасною оббивкою, дивани, обтягнуті гобеленами, комоди з мармуровими стільницями. З декоративною атрибутики необхідно згадати дзеркала, порцелянові вази і картини. Що неприпустимо? Дешеві сплави і, тим більше, пластик, сміливі, що б'ють в очі забарвлення, нагромадження предметів прикраси.
КОЛОНІАЛЬНИЙ СТИЛЬ: ЕКЗОТИЧНА САМОБУТНІСТЬ
Колоніальний стиль - це поєднання екзотики, вишуканості і комфорту; синтез європейських традицій і східної розкоші. Цей самобутній дизайн припускає розмах у всьому: великі вікна, високі стелі, просторі кімнати. В обробці застосовуються тільки натуральні матеріали. Меблі добротні, надійні, часто прикрашена етнічними візерунками. Актуальною є й плетені меблі. Стилю властива світла колірна гамма і рясне освітлення.
КОНСЕРВАТИЗМ: СТАРОМОДНА ДОБРОЧЕСНІСТЬ
Якщо ви домосід і насторожено ставитеся до всіляких сюрпризів, то, швидше за все, ви консерватор і стиль цей створений для вас. У будинку, де панують консервативні порядки, все знайоме, усюди звичні, потрібні речі. Консерватизм - ворог сумбуру, всі предмети на «насиджених» місцях і передаються у спадок. Будівельно-оздоблювальний репертуар цього стилю - довговічні матеріали, натуральні або з якісної синтетики. Меблі можуть бути оброблені шпоною під морене дерево. Вікна прибирають простими, без малюнка шторами, стіни покривають шпалерами теплого кольору: вершкового, горіхового, грушевого. У подібний будинок напрошується камін, на полицях якого можна розставити чорно-білі фото патріархів сім'ї, підкресливши тим самим зв'язок поколінь. Не обійтися і без настінних світильників, оскільки цей інтер'єр потребує м'якого, протушковання світлу.
КОНСТРУКТИВІЗМ: СОЮЗ СКЛА І МЕТАЛУ
Його батьком вважають авангардну течію, відділ мистецтв XIX століття від століття XX. «Нічого зайвого», з таким гаслом прийшов і утвердився стиль конструктивізм. Його прояви - геометрізм приміщення, висока функціональність предметів меблів і навіть предметів декору, пересувні перегородки, природне освітлення, убоге забарвлення. Стіни покривають безликої штукатуркою, штукатурять також стелю або зміцнюють на ньому панелі з підсвічуванням. Підлоги застеляли паркетом, сьогодні допустимі лінолеум і ламінат. Матеріали - шпон, метал, скло, міцний пластик. Стіл зроблений для того, щоб за ним обідати, стілець, щоб сидіти, ліжко, щоб спати - таке ставлення конструктивізму до меблів. Тобто, ніяких вигинів і закарлюк - все по справі. А прикраси, запитаєте ви? Чорно-білого естампи на стіні і скляної вази на підвіконні буде досить. Мало? Зате конструктивізм доступний всім і підходить для житла будь-якої величини.
КОНТЕМПОРАРІ: ПРАКТИЧНІСТЬ і САМОДАСТАТНІСТЬ
Сучасність, самодостатність, демократизм - кредо цього стилю. Його головні принципи - класичні, пропорційні форми і лінії, легкість меблювання, присутність вбудованих шаф, стелажів і полиць, матеріали і предмети масового виробництва, зонування простору за допомогою меблів, різної висоти стелі та підлоги, ширм. Оздоблювальні матеріали - недорогі, синтетичні. Стіни обклеюють шпалерами з геометричним малюнком або фарбують. Пол застеляють ламінатом. На вікнах - жалюзі, одношарові завіси або рулонні штори. Меблі невисокі, корпусні, люстри нехитрі, ріжкові, на підлозі килими в стилі 70-х. Претензій до кольору, в принципі, немає: меблі можуть бути і ясних, і темних, і насичених тонів, стелю та стіни частіше світлі, прикрашені фотошпалерами або плакатами. Контемпорарі охоче сприймає декоративні риси різних стилів: етнічні сувеніри, англійські пледи, китайські вази. Головне, помірність і акуратність.
СТИЛЬ ЛАУНЖ: НІРВАНА НА ПОДУШКАХ
Лінивий, пусте відпочинок, ось що таке лаунж. Біографія його зовсім коротка, адже склався він недавно. Головний посил лаунж-стилю - організувати простір таким чином, щоб господар оселі отримав максимальний спокій і задоволення від релаксації. Не дарма над розробкою стилю працювали не тільки дизайнери, але і психологи, а ще інженери-конструктори. Центральний герой інтер'єру - найзручніший диван, який приймає форму тіла, легко «перетікаючи» то в ліжко, то в крісло, то просто в подушку. «Розумний» цей предмет повинен, однак, мати спеціальну поличку: право, не вставати ж лежень, щоб випити чашечку кави? Крісла-мішки, м'які шезлонги та інші, виключно комфортні, приємні на дотик предмети - ось основа будинку-лаунж. Лінії інтер'єру, звичайно ж, плавні, закруглені, адже саме такі людини розслаблюють, умиротворяют, присипляють. Кольори ідилічні, що не тривожні очей. Інтер'єр деталями не перевантажений. Багатофункціональний диван і побутова техніка, якої легко управляти, не встаючи з дивана ...
ЛОФТ: ПРОМИСЛОВИЙ ГЛАМУР
Хоч це слово означає «горище», мова зовсім не про те, як облаштувати мансарду. Лофт - тренд в дизайні інтер'єру, за допомогою якого під дороге, елітарне житло адаптують занедбані промислові споруди: цеху, ангари, гаражі. При цьому лофт з'єднує старе (бетонні стіни, сходи, балки, вентиляцію і труби) і актуальне (м'яка, меблі, дзеркала, новітня техніка) в стильний, єдиний ансамбль. Інтер'єру лофт притаманні повна відсутність внутрішніх перегородок, висока, характерна для індустріального спорудження стеля, зонування за допомогою контрастного фарбування, труби, шахти, кабелю та інше фабрично-заводське «придане» в якості декору. Матеріали - бетон, цегляна кладка, груба штукатурка, керамічні плити на підлозі. Меблі служить не тільки за прямим призначенням, але ділить кімнату на робочу зону і зону для відпочинку. Власниками перших студій в стилі лофт були художники, що відбулося на традиції дизайну: суворі сірі стіни оживляють плямами картин, бетонну підлогу пом'якшують пухнастими килимами. Чи легко створити лофт своїми руками? - Так, якщо житло просторе і, головним чином, високе. Частину стін зачищають до старої цегляної кладки, частину покривають шпаклівкою, ще частино фарбують в свинцевий тон, отримуючи три просторові зони для різних функцій. Системи опалення, водопровід та інші комунікації випинають, фарбуючи в срібло. Між стінами і меблями, якої не повинно бути багато, залишають проходи. Обов'язкові металеві стелажі, «офісні» крісла на коліщатках, шкіряні дивани. З декору рекомендуються графіті, барвисті плакати, величезні фото, фактурні дерев'яні ящики і бочки. Картини часто залишають або на триніжках, або притуленими до стін.
МАВРИТАНСЬКИЙ СТИЛЬ: СХІДНА КАЗКА
Мавританський стиль в дизайні інтер'єру може бути досить багатогранним і цікавим, але завжди виключно пропорційним. Колоритність в мавританському інтер'єрі виникає за рахунок арабського декору і орнаментів на автентичному текстилі, при цьому в основі оформлення лежать європейські: симетрія, меблі та принципи організації житлового простору.
МАНГА: ФАНТАЗІЙНИЙ СВІТ
Головною особливістю манга стилю є прихильність до тематики аніме. Як правило за основу, береться ідея (сюжет) коміксу або мультфільму, відповідно до якої оформляється дизайн приміщення, підбираються матеріали, предмети меблів, декор та колірна гамма. В цілому такий інтер'єр виглядає простим і мінімалістичним, але головне в манга стилі - створити особливий дух аніме. А для цього потрібно творчий підхід, сміливість в ідеях і дизайнерських рішеннях. Завдяки фантазійному і креативному оформлення Манга стиль стане відмінним рішенням для кімнати підлітка, який захоплюється коміксами.
МАНЬЕРИЗМ: ЧУДОВА ХИМЕРА
Був такий етап в європейському мистецтві в ХVI столітті, що відбувся на кімнатному оздобленні. По суті, це тенденція - до барвистості, витіюватості, мудровані і ілюзорності. У мистецтві маньєризму проповідується верховенство форми, а не змісту. Цим же прославився і в кімнатній стилістиці. Для нього характерні нехтування плануванням і композицією, наявність розпису і інкрустацій, гротескний, фантастичний орнамент, а ще цілий перелік «псевдо»: псевдобарельефи і псевдолепніна, помилкові вікна, двері і навіть портьєри, обманні арки і статуї. Милування одним, окремо взятим елементом для цього стилю важливіше, ніж цілісність картини. Деталі маньєризму в сучасному житлі - це стіни, розмальовані або обклеєні специфічними шпалерами (з фігурками міфічних тварин, ангелятами і алегоріями), велика кількість картин, мажорні кольору і різноманітна меблі з химерною різьбою та інкрустацією.
МАРОККАНСЬКИЙ СТИЛЬ: КАЗКА ШАХЕРЕЗАДИ
Будинки жителів Марокко настільки самобутні, що їх традиційний спосіб оформлення по праву виділений в окремий стиль. Його відмінні властивості - використання відтінків, характерних для африканської, арабської та азійської культур, різноманітність візерунків, арки, декоративні дрібниці з кованого металу і пористої, неглазурованої глини. У марокканському інтер'єрі торжествують кілька яскравих, контрастних один одному квітів - ультрамариновий і суничний, золотий і пурпуровий, бірюзовий і мідний ... Кам'яні або грубі дерев'яні підлоги покриті строкатими, ремісничої роботи килимками. Якщо ж використовують керамогранітну плитку, то викладають мозаїку, що теж характерно для Марокко. Стіни не обклеюють - тільки фарбують, а в холі і ванною облицьовують кахлем. Високим стелям надають вид небосхилу, покриваючи їх блакиттю. У багатих будинках можна побачити ажурні і багатошарові дерев'яні стелі. У нішах, властивих марокканському інтер'єру, зміцнюють світильники. Закриваючи їх різьбленими або кованими решітками, роблять фальш-вікна. Високі, арочні двері прикрашають різьбленням, вікна оснащують віконницями або обрамляють кованим «мереживом». Меблі, переважно, з темного дерева, різьблені. Серед обстановки - лавочки, скриньки, тумби, підставки для ніг. Ліжко - майже завжди під балдахіном. На диванах і отоманки безліч барвистих подушок і подушечок. Присутні, звичайно, і килими, причому, не тільки на підлозі, але і на стінах. Штори можуть бути плюшеві, парчеві, шовкові - головне, складки і пензлика. Додати гарячих марокканських «спецій» в інтер'єр можна, завдяки аксесуарам: це латунні глечики і керамічні чаші, кальян, мідні підноси і чайники, фігурки тварин з теракоти.
МІЛІТАРИ: АВАНТЮРИЗМ БУДИНКУ
Придуманий він для тих, кого тягне військова естетика, хто любить ризик і пригоди. Прикмети житла в стилі мілітарі - специфічна гамма, декор та така ж меблі. Найпоширеніші кольори - оливковий, хакі, болотний, сірий, гірчичний, коричневий, плямистий камуфляж. Меблі - підкреслено просто, з по-військовому чіткими лініями. Стіни оформляють «під цеглу», покривають штучним каменем або декоративною, шорсткою штукатуркою. Для пошиття штор використовують парусину, бавовна, льон. Ліжко, буває, прибирають сіткою камуфляжу, розташувавши її як полог. Прикрашають оселю батальними полотнами, портретами полководців, геральдикою, зброєю. Нерідко мілітарі-інтер'єр збагачують бароковими кріслами, оксамитовими портьєрами, мармуровими бюстами воєначальників. Цей прийом підвищує статус будинку від уявного бліндажа до умовної штаб-квартири великого стратега.
МІНІМАЛІЗМ: МАКСИМУМ ПРОСТОРУ
Точність композиції, простота і лапідарність обстановки, відсутність декору для декору - суть мінімалістичного стилю. Його дізнаєшься безпомилково по малій кількості меблів, простору, розділеному на зони, багаторівневому висвітленню, нейтральній колірній палітрі, блиску скла і металу, по великій кількості природного світла, яке ллється крізь великі вікна. Оздоблювальні матеріали - прості, без викрутасів: незайманий цегла, необроблене дерево, бетон або проста штукатурка. Меблі корпусні, з плоскими поверхнями. Форми предметів примітивно-геометричні. У стелю ховають підсвічування з неонових або галогенних ламп. Штори вважаються зайвими, їх замінюють ролетами. Мінімалізм, однак, не настільки монотонний, як здається з першого погляду. Адже у нього досить багато личин: є скандинавська, японська різновиди, мінімалізм індустріальний і екологічний. Додаючи ту чи іншу з суміжних стилів, легко створити не просто ділову, але не позбавлену своєрідності, комфортну обстановку.
МОДЕРН: ЕСТЕТИЧНА ЧУТТЄВІСТЬ
Роки модерну припали на кінець ХІХ століття. Однак і сьогодні чимало бажаючих поринути у вир піднесеної розкоші, яку пропагує модерн. Реквізити стилю: багато дерева твердих і цінних порід, пластичність і фігурного ліній, вигнуті, як лебедині шиї сходи, закруглені прорізи, барельєфи, візерунки у вигляді лілій, ірисів, бабок, вітражі, художнє кування. Стелі декорують і деревом, і гіпсовою ліпниною, кесонами і молдінгами. Стіни обшивають панелями з недешевої деревини, драпірують світлим шовком. Кращий варіант для підлоги - мальовничий паркет. Меблі компактна, дерев'яна, плавної, химерної форми, з витонченою різьбою і інкрустаціями. Кольори модерну - перловий, небесно-блакитний, попелясто-рожевий, приглушено-лавандовий. Текстиль - портьєри і штори з багатою матерії з малюнком з маків, орхідей або павиних пір'я. Світло випромінюють люстри з матовими плафонами, бра у вигляді канделябрів. Старовинний годинник, полотна і кілька ваз з антикварної крамниці завершать праці зі створення інтер'єру.
НЕОКЛАССИКА: АККУРАТНА ПАРАДНІСТЬ
Стиль для тих, хто цінує добротні, поза часом і модою речі, не відкидаючи нововведення прогресу. Прикмети неокласики - почуття міри, відмова від надмірностей, природні кольори і «вічні» декоративні деталі: ліпнина, бордюри, дзеркала. Стіни фарбують або обклеюють шпалерами кремового, блакитного, фісташкового тони, підлоги покривають світлою дошкою, стель надають білий колір, оформляючи непомітною ліпниною. Дверні прорізи, буває, прикрашають пілястрами. Елегантна, з світлою або червоною деревини меблі розташовуються симетрично щодо центру; в вітальні, як правило, знаходиться камін. Фешенебельній люстрі «допомагають» бра і торшери. Гардини щільні, в підлогу, можливо, з ламбрекенами, але стриманою форми. Кімнату «освіжають» великим, виразним дзеркалом, кількома картинами і живими квітами в витончених вазах.
НІМЕЦЬКИЙ СТИЛЬ: ПОСТІЙНІСТЬ І ДОСТАТОК
Працьовиті, господарські німці привнесли чимало ідей в скарбничку будівництва та облаштування. Міцність, солідність, комфорт - три кити, на яких тримається німецький стиль. Він неможливий без якісних оздоблювальних матеріалів, ідеального, раз і назавжди продуманого порядку для всіх предметів і речей. Про колір: найбільше німцям імпонують відтінки деревини, тому всередині німецьких особняків можна спостерігати різні їх поєднання: каштановий і золотисто-горіховий, тисовий і колір мореного дуба. В такому колориті, найчастіше, оформляють стіни. Під стать і підлоги: колись лише деревина, а сьогодні використовують і ламінат, і плитку «дерев'яних» відтінків. Стелю фарбують в білий, виділяючи темно-вишневим, шоколадним або графітовим фактурісті балки. Втім, останнім часом частіше вдаються до натяжних конструкцій. Ніяких карнизів і бордюрів; рамки великих вікон легкі на вигляд, без «наворотів». Майже завжди є вікна і в даху. Меблі - зразок класичних ліній. Прагматичні столи, зручні, але строгі дивани, квадратні, стійкі крісла з натуральної деревини. Роль текстилю традиційна: це диванні подушки, чохли на кріслах і на стільцях, скатертини, а також матові, без бахроми і рюшів штори. Кришталеві люстри, світильники з кованими фрагментами не в пошані. Перевагою користуються прості плафони з матового скла. Кімнати прикрашають картинами, сімейними фотопортретами, вазами, сувенірними пивними кухлями.
ОНТО-АРТ: МИСТЕЦТВО БУТТЯ
Онто-арт в оформленні інтер'єру дозволяє створити свіжий, одухотворений інтер'єр, не позбавлений при цьому зручності. Цей стиль характеризують: практична і комфортна обстановка, природна колірна палітра, якісні, екологічні оздоблювальні матеріали, хороше освітлення і звичайно ж, повсюдна присутність онто-арт зображень.
ОСМАНСЬКИЙ СТИЛЬ: ТРАДИЦІЇ СХОДУ
Османський інтер'єр об'єднує в собі суміш арабських, африканських і індійських канонів. Плавність ліній, арочні отвори, витончені візерунки, увагу до нюансів, натуральний текстиль і тепле розсіяне освітлення дозволять вам втілити Східну казку в своєму будинку!
ПАРИЗЬКИЙ ІНТЕР'ЄР: ЕЛЕГАНТНИЙ І СУЧАСНИЙ
Якщо ви відносите себе до натурам романтичним, то вам дійсно припадуть до смаку елегантні інтер'єри в паризькому стилі. Паризький інтер'єр відображає в собі - шик і богемну витонченість столиці. Сучасні паризькі квартири - це чисті, наповнені світлом простору, функціональні і затишні одночасно. Говорячи про матеріали для меблів, можна надовго заглибитися в те розмаїття, яким рясніють паризькі квартири. Це і класичні дерев'яні предмети з різьбленими елементами, і пластик, і скло, і метал, в тому числі, хромований або патинований. Особливою любов'ю у парижан користуються натуральний текстиль: оксамит, льон, вовна і шовк, часто мереживо, причому, навіть в чоловічих інтер'єрах воно зустрічається, правда, в більш стриманому вигляді. Кислотні відтінки рожевого, жовтого і зеленого слід залишити для фьюжн або кітчу, а інтер'єр в паризькому стилі - це осередок помірних колірних поєднань, чистих або похідних пастельних, розбавлених графічним сірим або чорним. Унікальні предмети, іменовані сьогодні арт-об'єктами - це ще одна ключова особливість паризьких апартаментів.
ПІН-АП: ЗАДОРНЕ РЕТРО
Кокетливий і пустотливий, пін-ап з'явився в роки Великої депресії. Плакати з пишногрудими блондинками були «полуничкою», а лише натяком на еротику. Завданням легковажних картинок було радувати око, вселяти оптимізм і надію. Минув час ... Красуні вистрибнули з намальованих сюжетів, втілившись в кіно, на естраді, опромінивши посмішками кафе і клуби. Створити трохи грайливу, вінтажну пін-ап-атмосферу можна і вдома. Оздоблювальні матеріали значення не мають: це можуть бути звичайні, обклеєні або пофарбовані світлими тонами стіни і стелі, дерев'яна або плиткова підлога. Стиль пін-ап створюється за допомогою аксесуарів. Для цього будинок наповнюють старими рекламними плакатами, портретами поп-дів, декорують хутряними подушечками кольору троянд і незабудок, плюшевими іграшками, флаконами і пудреницями родом з 30-40-х років. З меблів обов'язково повинні бути м'які софи і пуфи, трельяжі, глибокі крісла. Зробити пін-ап-інтер'єр менш жіночним і фривольним допоможуть габаритні дивани, візерунок в смужку чи клітинку, а також фото нічних хмарочосів і ретромобілів. Освітлення добре б доповнити лампами під тканинними абажурами і кольоровими світильниками Тіффані.
ПОП-АРТ: КОРОЛЬ ДИСКО
Ще один багатобарвний, молодіжний стиль. Зухвалий і трохи шокуючий, він утвердився в 60-х, період джинсової анархії і рюкзачной революції. Поп-арту притаманні глянцева текстура, контрастні кольорові сполучення, присутність кислотних «спалахів», концертні афіші, портрети й автографи кумирів на видних місцях (навіть на подушках, фіранках і декоративних тарілках), неонове, світлодіодне, з ефектом софітів освітлення, а ще застосування звичайних пляшок і консервних банок як ваз. Меблі поп-арту - крісла-ліжка, вбудовані шафи, різні зручні трансформери. Дивани переважно шкіряні, пуфи і крісла синтетичні, столики низькі, овальні або округлі. Важкі гардероби, серванти, буфети відправлені на смітник. Для більшого ефекту додають салатові, лазерно-лимонні, отруйно-фіолетові килимки на підлогу. Поп-арт - різкий і зухвалий вигляд обстановки, тому, зважившись на нього, найкраще обмежитися тільки у вітальні.
ПОСТМОДЕРНІЗМ: МОДНИЙ ЕКСЦЕНТРИК
Постмодернізм в інтер'єрі - свобода творчості, динаміка ліній, різноманітність форм, симетрія і асиметрія, контраст фактур і текстур, оригінальні конструкції. Кольори в пріоритеті енергійні, з відливом і флуоресценції. Єдиних правил щодо оздоблювальних матеріалів не існує, але стіни урізноманітнюють нішами, вставками зі скла, пластику або металу. Стелі багаторівневі, різної висоти, одноколірні. Якщо підлогу покривають ковроліном, то бадьорого, насиченого кольору. Меблювання вражає екстравагантністю. Предмети різної форми, зі строгими і обтічними лініями, з обробкою з шкіри і хрому, дерева і пластика, скла і нікелю є сусідами, які не сварячись. Крісла та дивани часом настільки футуристичні, що обстановка здається кадром з утопічного фільму. Враження незвичайності підсилюють деталі декору: вази з вузлуватими голими гілками, сухоцвіти в горщиках, авангардні полотна, епатажні принти. Освітлення виразне, яке можуть забезпечити неординарної форми люстри і торшери з галогенними і світлодіодними лампами.
ПРОВАНС: АХ, ШАРМАН…
Час йде, а мода на французьку глибинку залишається на перших позиціях рейтингу стилів. Чому? Секрет Провансу - в дивовижній гармонії, яка поєднала сільську простоту і галантну витонченість, шарм романтизму та господарську кмітливість, пишність задуму і скромність обробки. Як цього добитися? Стіни штукатурять і фарбують в молочний, карамельний, медовий, кукурудзяний відтінки. Фарбують нарочито недбало, імітуючи тріщинки, щербини, патину. Для обробки використовують і дикий камінь, і глазурована цегла. Стелі в провінційно-французькому особняку високі і з балками, на які підвішують начиння, полотняні мішечки з пряними травами і сухоцвіти. Підлоги кам'яні або дощаті, смугасті часом. Фіранки на вікнах легкі, пропускають ласкавий бриз і сонячні промені. Для їх пошиття використовують ситець, батист і сатин, однотонний або ж з ніжним квітковим візерунком. Скатертини і серветки частіше з бавовни, з вишивкою і мережками. Меблі зістарена, з сімейною історією. Про це свідчать фамільні вензелі, різьблені ніжки, ковані ажурні вставки. Припадуть до двору і плетені крісла, і фарбовані комоди, і, звичайно, відкритий буфет, заставлений фаянсовими мисками і глечиками. Всюди старі предмети побуту: важкі праски, набори для рукоділля, фаянсові рукомийники. На полицях і комодах фото бабусь і дідусів, патріархів сім'ї, пляшки і скриньки, розписані в техніці декупаж, ковані свічники, пташині клітки, на стінах засклені, в рамочках квіти і метелики, а на підлозі горщики з лавандою. Інтер'єр в прованському стилі - берег мрії для всіх утомлених від суєти мегаполісу.
РЕНЕСАНС: АНГЕЛИ І КУПІДОНИ
Змінивши похмуре Середньовіччя, епоха Відродження або Ренесанс, принесла на золотих прапорах ідеали гуманізму, інтересу до людини, а також свіжий погляд на стару, античну культуру. Орієнтири цього стилю - пілястри, пілони, колони з архівольтами і архітрава. Лінії у Ренесансу церемонно-строгі, серед форм панують прямокутник і квадрат. Стіни таких будівель з натурального, але полірованого каменя, характерний для стилістики прийом - і покриття декоративною штукатуркою. Застосовували, оформляючи приміщення всередині, також цінні породи дерева. Підлоги робили або з природного каменю, або з масивних дощок. Стелі склепінні, високі, з розписом по центру або античним орнаментом. Також не заборонена і дерев'яна, покрита лаком стеля. Типові для тієї епохи меблі - чітких ліній письмовий стіл, секретер з великою кількістю шухлядок, крісла з ніжками хрест-навхрест, кушетка з позолотою, буфет з інкрустацією і скринька-кесоні. Робили її з дерева або заліза нерідко з позолотою. Поверхні предметів прикрашені рельєфними античними малюнками. З оббивних матеріалів успіхом користувалися парча, шкіра і оксамит. Головний елемент декору - живопис епохи Ренесансу. А також жирандолі, майолікові вази і страви. Левові голови, виноградні лози, Купідон, вінки, арабески і грифони - улюблений лейтмотив Ренесансу.
РЕТРО ІНТЕР`ЕР: ПОВЕРНЕННЯ ДО ВИТОКІВ
Стиль ретро - нагадування про те, що все нове - це добре забуте старе. Дизайн в стилі Ретро може бути різноманітним. Інтер'єри 50-х, 60-х і 70-х років мають певні відмінності і є своєрідними субнапрямками ретро-стилістики. Що, в свою чергу, дозволяє підібрати найбільш привабливе оформлення для свого житла. При оформленні житла в стилі ретро особлива увага приділяється колірному рішення, меблювання і аксесуарам.
РИМСЬКИЙ СТИЛЬ: АВЕ, ЦЕЗАРЬ!
Такий різновид обстановки - метафора давньоримської величі і патриціанської розкоші. Пам'ятаючи про атріумі як про серцевині римської вілли, створення інтер'єру слід почати від центру приміщення. Цю частину акцентують орнаментом на підлозі, пристроєм подіуму, килимом нарешті. Варто також пам'ятати про просторості і симетрії, двох найважливіших вимірів римського стилю. Стіни оформляють або штукатуркою, плиткою «під мармур», або дорогими, елітними шпалерами. Якщо меблі гідні уваги, то стінам надають непомітний колір, не забуваючи про ліпнині і нішах для статуй і ваз. Стеля нехай буде багаторівневою, на зразок купола, що дозволить заховати електричні світильники і створити ілюзію сонячного світла. А можна розкреслити його балками, влаштувавши кесони, що теж характерно для римської вілли. Для підлоги підійдуть синтетичні аналоги природного, благородного каменю. Дерево під ногами для римських осель нехарактерні. Стилістика римських меблів - конгломерат етруської грубуватості, грецької лаконічності і щедрою єгипетської обробки. Крісла та кушетки з «крилатими» і обтічними спинками, невеликі, з валиками дивани, низькі столики перетворять житло, наблизивши до епохи римського розквіту. Тканини теж різні. У спальні тонкі шовки, в кухні льон. Штори і подушки з бахромою, плетеними шнурами, золотими нитками. Не буває римської вілли без купальні, тому особливо постаратися, відтворюючи древній Рим, треба у ванній.
РОКОКО: РІДКІСНА ПЕРЛИНА
Витонченість, безпечність та артистизм - межі історичного стилю, який досяг апогею при чудовому короля Людовику ХIV. Стверджуючи принципи витонченості і граціозності, рококо довелося відкинути чіткі лінії і монументальні форми. На зміну їм прийшли асиметрія, завитки і рокайли. Особливий шик демонстрував шинуазрі, рококо з китайським «акцентом». В покоях і апартаментах були першими шовку, великий успіх здобули ширми, перетворювали відкритий простір в затишний куточок для серцевих рандеву. У моді були також гобелени, китайський фарфор і китайські болванчики, акваріуми з золотими рибками і картини, на яких фігурували пагоди, жовтолиці імператори, лами і наложниці. Рококо - інтер'єр ексклюзивний і неповторний. Для його створення потрібно багато коштів і не менше умов. Перше з них - досить великі габарити домоволодіння. Адже закруглення стін, різьблені панелі, позолочені бордюри, величезні дзеркала вимагають місця. Центральним предметом в вітальні рококо був і залишився камін, оправлений в мармур. Його прикрашали годинник, канделябри з бронзи, порцелянові дрібнички, а зверху дзеркало в несамовито-розкішній рамі. Обов'язкова і люстра з лампами-свічками, підвісками у вигляді морських раковин, бронзовими або позолоченими ланцюгами. Між дзеркалами бажано зміцнити світильники-бра. Меблі-рококо вигнутих ліній, покрита лаком, оздоблена бронзовими накладками і ювелірної різьбленням. Характерні предмети обстановки - секретери з потайними ящиками, канапе, комоди, картоньеркі, туалетні столики на вигнутих, «павукових» ніжках. Чарівні ці атрибути повинні бути приємні на дотик і зручні в користуванні. Спектр рококо - акварельні забарвлення, сяючі відтінки дорогоцінних каменів, блиск золота.
РОМАНСЬКИЙ СТИЛЬ: ПРИТУЛОК ДЛЯ ЛИЦАРЯ
Цей стиль інтер'єру сформувався в середні століття за товстими стінами веж і замків. Його характер - фундаментальність, міць, ваговитість. Серед інших штрихів романського стилю притаманні напівкруглі «комор» двері, такої ж форми вікна, важкі склепіння, круті, напівциркульні арки, ґрунтовні колони, кам'яну підлогу, розпис на релігійну тематику і бронзові дзеркала. Панують форми циліндра і прямокутника, кольора стилістики - сірий, коричневий, чорний, зелений. Не можна сказати, що цей похмурий стиль позбавлений чарівності. Навпаки, в романських стінах надійно, а тому затишно. Подобу створити неважко. Стіни покривають імітацією каменю, застосовують також штукатурку сірого, тьмяно-жовтого і бурого відтінків. Щоб уникнути враження обтяжливості, використовують вставки з деревини, фрески, невеликі вітражі. Стіни йдуть в стелю плавно, утворюючи звід ідентичного кольору. Посилюючи загальну стилістику, його можна декорувати грубими кроквами. Підлоги облицьовують мозаїчною плиткою, але не буде великим злочином, якщо застелити його паркетом з темного, зістареного дерева. Ніяк без каміна: вогонь - один з головних персонажів в суворій романської обителі. Меблі в такому будинку невибагливі і навіть примітивні: грубо збиті столи, такі ж табурети, лавки. Спинки стільців прямі, чим вище, тим, значить, більше статус господаря будинку. Безнадійно зіпсувати образ будинку-цитаделі може м'які меблі, сибаритські диванчики і крісла. Небажані гості і шафи, їх краще сховати або взагалі замінити типовими для тієї епохи монастирськими скринями. Ще складніше з фіранками і шторами, адже в ранньохристиянську епоху обходилися маленькими, вітражними вікнами. Якщо виникала необхідність затулити вікно, це робили за допомогою килимів і грубої тканини, тому штори повинні бути щільними, невиразними. Люстру слід вибрати масивну, що нагадує свічки в кованих, з ланцюгами канделябрах. Прикрасити романської «келію» можна аксесуарами лицарської доби - шоломами, мечами, а ще глиняними жбан і мисками.
РОМАНТИЗМ: ПІД МУЗИКУ ВІВАЛЬДІ
Зовсім не потрібно, щоб житло в романтичному стилі виглядало, ніби коробка цукерок, солодкаво і нудотно. Романтизм в інтер'єрі - перш за все настрій, мрійливе, чутливе, піднесене. Особливо підійде інтер'єр-романтик для будуара і дитячої. Однак і в вітальні він може проявити свої кращі якості, створивши осередок затишку. Для стилю характерні квіткові мотиви, негрубі, м'які матеріали, пастельні тони, розпинаюча фурнітура, ажурне різьблення і мережива, розсіяне освітлення. Різких ліній і кутів потрібно уникати, однак неприборкана химерність стилю теж не властива. Матеріали підійдуть натуральні: світле дерево, гладка кераміка, скло. На стелі використовують ліпнину, підлоги покривають паркетом, стіни обклеюють шпалерами в дрібний квітковий орнамент, прикрашають дзеркалами, акварелями. Меблі - закруглених силуетів, з бархатистою оббивкою, різьбленими деталями, весняно-світлого, навіть білого кольору. Гаряче схвалюються музичні інструменти, наприклад, рояль: адже що може бути романтичніше музики? Освітлення, в основному, створюють торшери, абажури, невеликі бра і свічки. На перших ролях в романтичному житлі - гладкі, повітряні, ласкаві тканини. Їх багато: це і подушечки, і широкі покривала, і невагомі балдахіни, і накидки на стільці, і хвилясті завіси. Прикрашаючи квартиру, додають щіпку гламуру: перламутрові плафони, срібну шкатулку, дрібницю зі слонової кістки.
РУСТИКА: БЕЗКОМПРОМІСТНІСТЬ ПРИРОДНІСТЬ
Своєрідний мікс американського кантрі і російської хати почав завойовувати популярність в середині минулого століття. Основна ідея цього дизайн-напрямку полягає в гармонійному поєднанні природних матеріалів, схильних до мінімальної обробці, з новинками технічного прогресу. Брутальний і «первісний», але, одночасно, заворожуюче затишний, цей інтер'єр стає справжньою оазою миру і спокою для стоми від постійного руху і суєти жителя мегаполісу. Завдяки своїй екологічності та універсальності, він однаково доречний як в оформленні заміського будинку, так і в просторій міській квартирі.
СКАНДИНАВСЬКИЙ СТИЛЬ: ТІЛЬКИ НАТУРАЛЬНЕ!
Чим хороша стилістика житла країн Скандинавії, так це тим, що створити її можна своїми руками. Втім, це не єдиний плюс скандинавського стилю інтер'єру. Його особливості - надлишок денного світла, завдяки панорамним вікнам, натуральні, екологічні матеріали, зручні меблі зі світлого дерева, оптимістичні тони. Стіни штукатурять або покривають фарбою льняного, вершкового, незабудкового кольору. Гідна альтернатива - обробка дерев'яними панелями, яка, до того ж, поділить простір на зони. Підлоги теж світлі, паркет або ламінат, з сосновим, вільхові, липовим візерунками. Меблі негроміздкі, функціональна, з оббивкою зі шкіри, замші, бавовни і льону. Щільним портьєрам і шторам місця не знайдеться, їх замінюють ролетами, напівпрозорими фіранками. Концепцію зближення з природою підтримують аксесуари: глиняні, солом'яні вироби, кошики з лози, клаптеві ковдри і килимки, сухоцвіти. Типова деталь - пейзажі мариністів і фотографії з морською тематикою на стінах. Скандинавський стиль стверджує фамільні цінності, тому бажано розвісити і розставити також сімейні фото ...
СЕРЕДЗЕМНОМОРСЬКИЙ СТИЛЬ: ПІД ШОРОХ ХВИЛЬ
Море, сонце і квіти - стихії, які віддали цьому стилю свою енергетику. Дізнатися його нескладно по каменю та кераміці, арках, напіварки, колонам і колонадам, кремезних меблів, стелажів з глиняним посудом, домашнім рукодільним мереживам. Звичайно, в кожній, окремій країні узбережжя своя манера будівництва та облаштування будинку, тому нагадаємо типові і загальні риси. Стіни будинків середземноморського спрямування часто рустикальні, іноді оформлені деревом або покриті керамічними пластинами. Підлоги оформляють плиткою, а стелі або просто фарбують, або, до всього, декорують балками. Меблі дерев'яні, часто ручної роботи, з кованими вставками, кахельними стільницями, лакованими деталями. Важливе значення у стелажів, на яких розставляють розписані виноградними гронами, рум'яними персиками, сонячними лимонами глиняні страви. Колірна палітра може бути холодною, що характерно для Греції, і теплою, як люблять у Італії. Поєднання блакитного, білого, рапсова-жовтого, смарагдового або насичено-рожевого, а також різних фактур в одному приміщенні і навіть на одній стіні (штукатурка, плитка, імітація фрескового розпису) роблять будинок самобутнім і по-південному жвавим. Декоративна функція тканин в такому житлі незначна, з обов'язками фіранок справляються маркізи і віконниці. На подушках, покривалах можна побачити простий натуральний текстиль, а скатертини обшивають кустарним, «бабусиним» мереживом. Середземноморський інтер'єр - це завжди велика кількість світла. «Рідними» стануть для нього люстри і світильники у вигляді ліхтарів і настінні бра, прикрашені ковкою. Як деталей просяться подарунки моря: мушлі, морські зірки, красиві камінчики. А до субтропіків наблизить велика зелень в глиняній діжці - скажімо, апельсинове деревце.
СТІМПАНК: НЕ ВІД СВІТУ ЦЬОГО
Існує величезна кількість стилів інтер'єру, здатних не просто перетворити, а зробити будинок неповторним, унікальним і єдиним. Але всіх їх перевершив стімпанк - стиль, не побоїмося слова, фантастичний. Кажуть, він і з'явився завдяки творам фантастів. Його характерність - комбінація старовинних меблів і всіляких механізмів. Стімпанк - це світ шестерень, гайок, анкерів, важелів і поршнів. Його місія - нагадати про час, коли був створений перший двигун, а почесне місце алхіміків зайняли механіки з їх досі небаченими винаходами. Матеріали, властиві стилю, - метал, скло, в обробці стін деревина і камінь. Стіни можна покрити гладкими, «металевими» фарбами або обклеїти, а стелю обладнати під пристань для «летальних апаратів», підвісивши всілякі моделі цепелінів. Кольори інтер'єру похмурі: грифельний, деревно-коричневий, темно-вишневий. Меблі або темного, або насиченого кольору: крісла з шкіряними сидіннями і каркасом з трубок, дивани з мідними заклепками, низькі столи та шафки з висувними, на шарнірах ящиками, оснащені особливою, з болтів і шурупів фурнітурою. Оскільки квартира в стилі стімпанк - щось середнє між лабораторією та кабінетом дивака-механіка, в ній повинні бути стелажі, заповнені книгами. Стімпанк НЕ ретро, в формат стилістики НЕ впишуться звичайні, хай і дуже старі механічні прилади. Новітні апарати теж зіпсують задумку. Стімпанк, скоріше, паралельна реальність, альтернативна історія, тому всі «експонати» зобов'язані бути незвичайними.
ТЕХНО: МИСТЕЦТВО І ТЕХНІКА
Дизайн в стилі техно - це сувора геометрія, груба сировина в якості оздоблювальних матеріалів, поєднання вітальні і кухні, труби, комунікації, гвинтові сходи в ролі перегородок, поділяють на зони простір, металеві акценти, розсувні меблі і холодні, урбаністичні кольори в оформленні. Стіни практично не обробляються, виставляючи на огляд бетон або цегляну кладку. Стелі оснащують глянцевими навісними конструкціями металевого, сріблястого кольору, домагаючись подібності кімнати з рубкою футуристичного транспортного засобу. Відчуття підсилюють грубі металеві двері, а також підлоги, вкриті матеріалами, що імітують бетон або метал. Меблі різноцільового: диван з полками, шафа з потайним сейфом, журнальний столик, що перетворюється в обідній. Побутова техніка представлена єдиними комплектами. Освітленням забезпечують точкові світильники, лампи на кронштейнах і штативах. З текстилю в техно-інтер'єр запрошені лише оббивка і пара диванних подушок. Вікна захищають жалюзі. Здавалося б, стиль техно незатишний і грубий ... Але він не тільки залишається на вершині популярності, а й став «батьком» хай-тека.
ФУНКЦІОНАЛІЗМ: БУДЕМО ПРОСТІШЕ!
Побутові предмети повинні бути багатофункціональними. Їх призначення зобов'язане змінюватися в залежності від потреб людини, вважають адепти цього стилю. Інтер'єр такого типу - кімнати, перетікають одна в одну, і мінімальна кількість меблів, яка трансформується, виконуючи багато функцій. Перегородки, службовці то стінами, то дверима, то стелажами, ергономічні, простих і виразних контурів меблі, шафи-купе - такий зовнішній вигляд функціоналізму. Стіни в подібних квартирах, найчастіше, обклеюють світлими, бежевими або сіро-блакитними шпалерами, нерідко додаючи спалаху яскравої фарби, декорують дерев'яними панелями, цегляною кладкою і залишають фрагменти бетону. Підлоги застеляють ковроліном практичного, немаркого кольору. Великі вікна прикривають жалюзі або нещільними, одноманітними шторами. Лампи воліють світлодіодні, простих, обтічних форм. Головне в функціональному інтер'єрі - не стіни і вікна, а меблі. У більшості випадків це трансформери, крісла та дивани, що повторюють контури людського тіла, з щільною оббивкою, немассівні на вигляд.
ФУТУРІЗМ: ТЕХНОЛОГІЧНА СУЧАСТНІСТЬ
Креативний, незвичайний, сучасний - це про футуризм! Головними властивостями цієї стилістики є: ергономіка, функціональність, новітні матеріали і технології, а також максимум вільного простору. Стіни, стелі та меблі можуть мати незвичайні форми і конфігурацію. Монохромність світлого інтер'єру розбавляють яскравими акцентами, привносячи різноманітність в колірну палітру. Декором служать новинки побутової, аудіо і відео-техніки ...
ФЬЮЖН: СВЯТО НАЗАВЖДИ
Фьюжн вміє осягнути неосяжне: скласти ціле з суперечливих стилістичних компонентів. Йому не потрібні ні писані правила, ні поради дизайнерів: фьюжн-обстановка створюється за велінням емоцій. Головне, домогтися стильною і яскравою картини. Матеріали? - Та яка різниця! Кольору? - Самі шалені поєднання: зелений, рожевий, фіолетовий, жовтий ... Меблі? - непередбачуваність форм, але аж ніяк не дешевого виду. Декор - частіше рослинний принт і фігурки тварин з джунглів як прозорий натяк на буйство фантазії. Фьюжн - фанат всілякого текстилю, перські килими і звірині шкури, римські штори і невигадливі фіранки, м'які подушки в узорах і клаптеві постілки ... У цьому будинку можна все! Те ж можна сказати про висвітлення: використовують і люстри імпозантного вигляду, і вбудовані плафони, і лампи під ковпаками, і підсвічування на меблях. Ідеально підходять для фьюжн-простору різні вантажні, антикварні і екзотичні предмети: дзеркало-сонце з епохи арт-деко, богемське скло, кістяні фігурки, віяла і папіруси.
ХАЙ-ТЕК: ВИПЕРЕДЖАЮЧИ ЧАС
Простір, зручність і диктат новітніх технологій - кодекс, яким цей стиль підпорядковується беззастережно. Випадковими речами в будинку хай-тек не місце. Якщо голий бетон не надихає, допустимо пофарбувати стіну або обклеїти шпалерами кольору металік. Стелю часто прикрашають декоративні балки. Підлогу - дерево, ламінат або ж плитка з системою обігріву, зрозуміло. Меблі з сучасної синтетики, скла і нержавіючої сталі, легка і без декору. У фаворі столи-книжки, скляні шафи, з яких, не витрачаючи зайвої секунди, можна дістати необхідну річ, вбудовані купе, низькі дивани-трансформери. Світла багато. Його випромінюють стельові і бічні світильники абстрактних форм, лампи-прищіпки, торшери на хромованих ніжках. Текстиль позбавлений декоративного «звучання». Вікна прикривають жалюзі, ролети або рулонні штори. Однак, щоб пом'якшити спартанство обстановки, можна повісити і фіранки - з щільною, без воланів тканини з металевим відливом. З прикрас дозволені абстрактне панно, цифрові рамки, великий акваріум з рибками. Знахідка для хай-тека - фігурки техно-арт: підставка для ручок у вигляді мініатюрного байка, сувенірні автомобілі, хромовані скелети динозаврів і металеві вітрильники. Але головні предмети декору і гордості в будинку хай-тек - це новітня техніка: монітори, екрани, дисплеї, системні блоки та пульти, які надають стилю характерний, неповторний глянець.
ХЮГГЕ: СЕКРЕТ ДАТСЬКОГО ЩАСТЯ
Хюгге - це все що пов'язано з комфортом, що дарує відчуття щастя. Уявіть: за вікном мороз, а ви сидите в м'якому кріслі, загорнувшись пухнастим пледом, потягує чай з улюбленої чашки і задумливо щурітесь на полум'я каміна ... Це затишне відчуття і є хюгге! Основні ознаки стилю: натуральні матеріали; світлі, приємні тони; теплі, дерев'яні підлоги; велика кількість освітлювальних приладів, свічки; дрібниці, дорогі серцю; подушки, пледи, килими, природний декор; вінтаж.
ШЕББІ ШИК: МИЛІ ПРИМХИ
Шеббі шик - детище британського дизайнера Рейчел Ешвілл. На блошиних ринках, на розпродажах вона знаходила старі меблі, реставрувала, прикрашала, змінювала оббивку ... І продавала зі зростаючим успіхом. Сьогодні «пошарпаний шик» - улюблений постоялець багатьох будинків. Квартира в стилі Шеббі шик це: білі і пастельні тони, автентичні предмети меблів різних епох (бароко, рококо, викторианство ...), романтичні мотиви, наявність виробів хенд-мейд і сталість живих, частіше весняних квітів. Підлоги частіше світлі, з паркетної дошки, ламінату або плитки. Стеля невинно-біла, з легкої ліпниною, світлими балками. Стіни білять або красять в теплі тони, обклеюють шпалерами з ніжними і бляклими букетами, херувимами, тонкими смужками. А ось за меблями доведеться відправитися не в сучасний салон, а на барахолку. Або на горище. Старі комоди, серванти, кавові, туалетні столики на різьблених, філігранних ніжках, крісла та ліжка з наскрізними узголів'ями спершу реставрують, покриваючи світлою фарбою, спритно підкреслюючи або імітуючи потертості, патину і тріщинки. Родзинка цього стилю - фальш-каміни з картинами, квітковими композиціями, ароматичними свічками. А також предмети-сюрпризи: чайний столик з пофарбованих і старих валіз, тумбочка з вантажного фруктового ящика. Роль текстилю Не принижуючи, він повноправний гравець: на крісла та дивани шиють чохли і накидки з воланами і бантами, на подушки одягають наволочки з вишитими півоніями, столи застеляють лляними, з прошва скатертинами, вікна завішують легкої органзой. Однак помилково думати, що стилю до смаку лише тонкі тканини, в справу пускають і мішковину, поєднуючи її з мереживами і стрічками. Кришталеві люстри з гронами підвісок і намистин, а також торшери з строкатими, веселими абажурами вдало доповнять стилістику.
ЕКЛЕКТИКА: РОЗРИВАЮЧИ ШАБЛОНИ
Предмети минулого, теперішнього і частково майбутнього намагається скласти в одну композицію еклектичний стиль. А рівновагу при цьому досягається, завдяки певним хитрощів. Головна з них полягає в тому, що всі різностильові речі повинні підходити один одному за кольором, поєднуватися або схожістю фактури, або форми. Штори, пледи і подушки об'єднуються за цим же принципом. Стеля і стіни фарбують або обклеюють матеріалами індиферентного кольору для подальшого створення яскравих, контрастних плям, панно або фрагментів з розписом. Нерідко використовують кахельні кахлі, густо помережані орнаментом. Для статі прийнятний будь-який варіант, а також килими і доріжки з різних стильових епох. Меблі теж «різновікові»: різьблений буфет, що залишився в спадок, і велюровий модний диван, відреставрований комод і барний пластиковий табурет. Головне, нагадаємо, щоб ці предмети вдало збігалися по відтінках. Вікна прийнято завішувати і тюлем, і важкими портьєрами з бахромою, з подхватами. Світильники в еклектичному будинку теж різноманітні, як і предмети декору. Навіщо викидати старий сервіз? Навіщо позбавлятися від сувенірів, кимось колись давно привезених? Всьому знайдеться застосування і місце.
ЕКОЛОГІЧНИЙ СТИЛЬ: ТРАВА У ЛІЖКУ
Чим далі людина від природи, тим більше він по ній сумує. Свідчення цьому - популярний у жителів великих «мурашників» екологічний стиль. Його резюме - ставка на природні матеріали, достаток світла, м'які фарби, натуральні тканини, живий, зелений декор. Стіни такого житла потребують дереві, пробці, дикому камені або кераміці. Це можуть бути і панелі, і шорстка плитка, і бамбукові шпалери. Не виключена і декоративна штукатурка. Стеля простий, без навісних конструкцій. Підлоги вимощені дошкою, паркетом, за яким тягне ходити босоніж, тим паче, що їх застеляють килимками з імітацією трави, циновками з соломи або пеньки. Меблі - з різноманітних природних дарів: дерева, ротанга, очерету, лози, бамбука. Навіть на м'яких предметах, на підлокітниках і спинках присутні дерев'яні вставки. Чи не зіпсують загальну картину і кам'яні деталі (наприклад, опора для столу), а також скло в якості стільниць. Для оздоблення широко використовують живу зелень: це можуть бути в'юнкі рослини, що покривають стіну соковитим килимом, а також композиції в пляшках і келихах - флораріуми.
ЕТНОСТИЛЬ: ПОДОРОЖ ДОДОМУ
У нього стільки іпостасей, скільки етносів в світі. Кого-то тягне до чужого, інтригуючого, незвичного, а хтось прагне підкреслити власну національну ідентичність. За допомогою етнічного дизайну можна «переїхати» до Єгипту, Мексики, Індії, Китаю ... А можна залишитися вдома, повернувшись до культурних витоків рідного народу. Чи існують загальні правила або хоча б підказки, універсальні для всіх різновидів етніки? Звісно. Оздоблювальні матеріали і гамма відтінків повинні бути характерними для обителей тієї чи іншої народності. Етностіль - бездонне джерело для натхнення! Наприклад, якщо втілюється стиль а-ля рюс, то упор слід робити на дерево, уникаючи невластивих російським теремам оздоблювальних матеріалів. Поглиблять автентичність обстановки і типові предмети меблювання - лавка, скриня, невеликі різьблені лавки. Зрозуміло, що не варто завішувати дивани та вікна шовками і оксамитом, а вибрати для текстильного оформлення льон, бавовна, ситець.
ЯПОНСЬКИЙ СТИЛЬ: АРОМАТ ЕКЗОТИКИ
Цей вид етнічного інтер'єру один з найпопулярніших і в Європі, і в Росії. Феномен пояснюється легко: японські житла зовні і всередині - еталон тендітної, делікатної простоти. У таких будиночках все добре: працювати, споглядати природу через великі панорамні вікна, міркувати про дзенбуддізме і медитувати. Японський стиль не виставляє напоказ ні дорогі прикраси, ні дрібнички, привезені здалеку, ні сімейні фотознімки. Але у японського інтер'єру свої переваги. Це, наприклад, висока екологічність. Адже для обробки будинку японці використовують дерево, ротанг, бамбук, рогожу. Планування японських жител вільна, без внутрішніх стін і кутів. З функціями перегородок справляються пересувні ширми, легко перетворюючи одну кімнату в дві. Меблі в японських будинках тільки життєво необхідна, все шафи і полиці, призначені для зберігання речей, приховані в стінах. Предмети меблювання невисокі, через що приміщення здається вище і більше. Колірна гамма - гра «дерев'яних» тонів, від сіро-оливкового до темно-коричневого, густо-вишневого і вугільно-чорного. Не зайве знати, що поєднання світлого і темного, настільки характерне для японського стилю, переслідує не тільки естетичну мету, але відповідає японської філософії з її доктриною про єдність інь та янь. Світло в японському інтер'єрі приглушене, розсіяне, завдяки паперовим ліхтарям і шовковим, розписаним ієрогліфами абажурам. Ієрогліф, взагалі, один з творців цього стилю: сакраментальні знаки можна побачити на меблях, на ширмах і посуді. Текстиль використовують нешироко. Бавовняні матраци для сидіння, обшивка для циновок-татамі і ширми, ось, мабуть, і все. Японці нечасто прикрашають тканинами вікна, задовольняючись специфічними, екранними шторами з дерев'яних рам з гратами і рисового паперу. Декор небагатослівний, але присутній: трохи порцеляни, гравюра на стіні, набір для чайної церемонії, ікебана по сезону, статуетка Будди і бонсай створять в європейському житлі тихий і мрійливий куточок Країни висхідного сонця.