КУЛЬТОВИЙ Об'ЄКТ: СВІТИЛЬНИК ARCO БРАТІВ КАСТIЛЬОНІ
Цікаві факти про найзнаменитішого і самого підробляємого світильника XX століття Arco братів Акілле і П'єра Джакомо Кастільйоні

№1

Один з найзнаменитіших об'єктів дизайну XX століття світильник Arco був створений великим італійським дуетом Акілле (Achille Castiglioni) і П'єром Джакомо Кастільйоні (Pier Giacomo Castiglioni) в 1962 році. Найвідоміший факт про історію появи торшера: брати-італійці хотіли отримати домашню затишну версію вуличного ліхтаря.

№2

За більш ніж півстоліття безперебійного виробництва італійської фабрикою Flos, об'єкт не був змінений ні на йоту.

№3

Arco є одним з найбільш підроблюваних предметів в світі. Світильник став першим в історії об'єктом промислового дизайну, чию художню цінність офіційно визнав італійський суд.

№4

Відповідаємо на животрепетне питання: «Чи може світильник перекинутися?». Мармурова підстава торшера важить близько 65 кг. Саме велика маса мармурового бруска захищає предмет від падіння. Коли буде потрібно переставити об'єкт з місця на місце, доведеться застосувати спеціальний протокол. У мармуровому підставі є круглий отвір, в який необхідно вставити будь-яку палицю.

№5

Телескопічна конструкція зігнутої ніжки-вудки дозволяє легко міняти її довжину. Arco може забезпечити не тільки локальне, а й загальне освітлення в кімнаті замість люстри.

№6

Про культовий світильник знають не тільки професіонали дизайну, а й ті, хто взагалі не має до цієї області ніякого відношення. Вся справа в тому, що торшер так часто бере участь в зйомках голлівудських фільмів і серіалів, що вже заслужив на окрему згадку в титрах.